Nórával több, mint 2 éve találkoztam egy akkor diagnosztizált lumbális porckorong-sérv kapcsán. Akkor hetek óta tartó erős sugárzó fájdalommal, és sántítással küzdöttem, már a műtét is szóba került. Szerencsére az intenzív panaszok az első alkalom után csökkentek, így úgy döntöttünk, megpróbáljuk konzervatív úton megoldani a problémát. Nóra az izomlazító, fájdalomcsillapító manuálterápia mellett fokozatosan bevezette azokat a gyógytorna gyakorlatokat, melyek segítettek stabilizálni a gerincemet, és javították a testtartásomat. Bár a panaszaim már régen megszűntek, ezek a gyakorlatok azóta a mindennapjaim részei. Nóra segítségével sikerült megértenem, hogy nem akkor kell cselekedni, amikor már komoly problémám van, hanem megfelelő odafigyeléssel megelőzhetőek azok.
Konzultáció Alapos mozgásvizsgálat után személyre szabott gyógytorna-kezelést alkalmazunk a gyors gyógyulás érdekében.
Az első konzultáció két részből áll:
- Alapos mozgásszervi állapotfelmérés és vizsgálat, majd a diagnózis felállítása.
- Kezelés, fájdalomcsillapítás és az otthon végezhető gyakorlatsor megtanítása.
Hogyan zajlik az állapotfelmérés és vizsgálat?
- A gyógytornász részletesen kikérdezi a pácienst az aktuális és a régebbi problémáiról, sportaktivitásáról,a kapcsolódó egyéb betegségekről, a korábbi műtétekről.
- Az ízületek, és a gerinc megtekintése alkalmával megfigyeli a páciens tartását, súlyvonalát. Értékeli a páciens önálló mozgásait, megfigyelve az aszimmetriákat.
- Tapintás útján a megfelelő viszonyítási pontok segítségével megvizsgálja a páciens medencéjét, a csigolyák helyzetét, egyéb ízületeket illetve az ízületi szalagokat, az izmok/ inak állapotát.
- A vizsgálat alapján megállapítja a mozgásszervi diagnózist, feltérképezi a panasz okát.
- A vizsgálat alsóneműben/fürdőruhában folyik.
Hogyan zajlik a mozgásszervi kezelés?
- A gyógytornász különböző, speciális izomlazító és légzési technikákat tartalmazó mobilizációs műfogások segítségével optimális helyzetet alakít ki a mozgató szervrendszerben.
- Majd kezelési tervet alakít ki személyre szabottan, mely tartalmazza a páciens számára alkalmazandó terápiás technikák összességét illetve a konzultációk számát és gyakoriságát (természetesen ezt körülbelül tudja csak megállapítani).
- A konzultáció utolsó harmadában a gyógytornász az otthon végzendő nyújtó és/vagy erősítő gyógytorna gyakorlatsort megtanítja a páciensnek, hogy a megkezelt izmok megfelelő állapota minél tovább fennmaradjon és a gyógyulás üteme felgyorsuljon. Ezután munkahelyzetével, mindennapi tevékenységével kapcsolatos ergonómiai tanácsok következnek (pl.: helyes ülés, állás, helyes előrehajlás, emelés stb.).
- A további kezeléseken a gyógytornász újabb mozgásvizsgálattal felméri az aktuális helyzetet, értékeli az esetleges változásokat és a kezelési tervet az aktuális állapothoz igazítva folytatja a kezelést. A terápia végén leellenőrzi az otthon végzett gyakorlatokat, ha szükséges kijavítja illetve kiegészíti újabb feladatokkal.
Mit kell hozni a konzultációra?
- Dokumentációt (ha van): korábbi ambuláns lap,zárójelentés, leletek (Rtg, CT, MRI, UH vizsgálatokról)
- Laza, könnyű póló, rövid nadrág a gyógytornához
- Cipő NEM szükséges
Meddig tart a konzultáció és kezelés?
- A foglalkozások 55 percesek
Foglaljon időpontot nálunk!Egyszerű és gyors foglalási rendszer.
foglalásFoglaljon telefonon! +36 70 329 3970