A blogok kapcsán felmerülő kérdéseivel, problémáival forduljon hozzánk bizalommal, Állunk rendelkezésére.
Címünk: Budapest, II. kerület, Szilágyi E. fasor 17-21, Félemelet 1.
Telefon: +3670 329 3970
Mi is az a fascia?
Minden izom, ideg, artéia és szerv be van csomagolva a fasciába. A fascia egy finom szerkezetű kötőszövet, egy lágy hártya, ami minden részét burkolja a testednek. Még az egyes sejtek is fasciával vannak fedve. Így a fascián keresztül a testünk egy egységet képez.
Mit jelent a fascia lánc?
A fascia mindent befed és meghatározott lefutása van, ezeken a láncokon keresztül közvetíti az erőt. Az egyik ilyen fascia láncunk a mély elülső fascia lánc, a hason átívelő fascia. Azért fontos megérteni a fascia láncok meghatározott lefutású szerkezetét, mert a terápiában lényeges, hogy az egész lánc mentén kezeljünk. Mivel ha csak az éppen fájdalmas területet lazítjuk, és a fascia lánc másik területe feszes marad a panaszok előbb vagy utóbb visszatérnek, mivel a fascia visszafeszül a nem kezelt terület letapadásai miatt.
Az említett elülső fascia lánc a nyak elülső részétől a szegycsonton át, a rekeszizmon keresztül, a hason a középvonalban fut le, szeméremcsontot érintve.
Mi történik ha ez az elülső fascia feszes lesz?
Mikor van szükség a hasi fascia lazítására
Hogyan zajlik a kezelés?
A manuálterápia, a fascia release kezelés hatékony, gyors eredményt hozó kezelések. A fascia terápiát meg kell, hogy előzze egy alapos állapotfelmérés, mozgásvizsgálat, hogy megtaláljuk azt a területet, ami okozza a fascia feszességét.
A has felső részén, a rekeszizom feszességét kilazítva jelentősen felszabaídhatjuk a nyak és váll környékét. Valamint a légzésünket is könnyebbé tehetjük a rekeszizom környékén lévő szövetek lazításával.
A has alsó részén, a köldök és a csípőizmok körüli fascia lazításával segíthetünk a derékfájdalmon és az alsó végtagon jelentkező panaszokon (pl. elülső térd fájdalom).
A nyújtás vagy idegen szóval stretching terápiát érdemes a manuálterápiával kombinálva alkalmazni. Az elülső fascia nyújtását a törzs hátrahajlásával tudjuk segíteni, illetve a mellkas mobilizálása, mellizmok nyújtása, légzőgyakorlatok segíthetik a manuálterápiát.