Ha például nyújtott térdekkel előre hajolunk, a fejünktől kezdve a nyak, hát, derék, lábak hátsó része és a talpi kötőszövetünk is megnyúlik annak érdekében, hogy ujjainkkal a földet meg tudjuk érinteni. Ha ezek közül egy vagy akár több testtájon feszes, rugalmatlan a kötőszövet, nem fogjuk elérni a talajt, feszülést fogunk érezni.

Mozgásszegény életmód, hosszantartó ülés, egy rossz mozdulat, sérülés, de akár az elégtelen folyadékfogyasztásis okozhat a kötőszövetünkben letapadásokat, hiszen ennek döntő része vízből áll.

Az FDM terápia egyszerűen működik: a páciens alapos kikérdezése során mutatja valahol, valamilyen módon a problémát okozó területet, a gyógytornász pedig a testbeszéde alapján manuálisan kezeli azt. Sokféle fascia kezelési módszer létezik, van amelyik a felületes, mások a mélyebb fasciát kezelik. Az FDM a mély kötőszövetre hat, ezértfontos tudni, hogy a kezelés fájdalommal járhat, mivel egész mélyre próbálunk hatni. Ez azonban szükséges lehet, mert a mély kötőszövetben keletkezett letapadásokat nagy erejű nyomással tudjuk sikeresen oldani. Az eredmény rögtön megmutatkozik fájdalomcsökkenés és/vagy funkciójavulás formájában.

Ha van olyan mozdulat, ami a páciens panaszát kiváltja, az FDM kezelés után ezt a mozdulatot azonnal visszateszteljük. Fájdalom esetében azonnali csökkenés/megszűnés érhető el annak függvényében, akut vagy krónikus probléma áll-e a háttérben. Régebben fennálló panasznál a kezelés után pár napig fokozódhat a fájdalom, de ez a szervezet számára elengedhetetlen ahhoz, hogy felismerje az adott problémát és ezáltal természetes öngyógyító folyamataink beindulhassanak.

A kedvező hatás fenntartása érdekében azonban nem elegendő csupán ezt a módszert alkalmaznunk: érdemes kiegészíteni aktív tornával, illetve minden olyan fizioterápiás módszerrel, melyek a problémát célzottan, teljeskörűen kezelik.


Foglaljon időpontot nálunk!Egyszerű és gyors foglalási rendszer.

foglalás
Foglaljon telefonon! +36 70 329 3970